Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Maxes etairiwn

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Maxes etairiwn Empty Maxes etairiwn

Δημοσίευση  Enzo Σαβ Φεβ 02, 2008 5:08 am

Gia pollous uparxei to dilima otan agorazoun enan upologisth ti epeksergasth tha exei? ti karta grafikwn? kai otan ginetai auth h erwthsh fusiko epakoloutho einai na anarwtitoun.... AMD h Intel? Nvidia h ATI?
Peite thn gnwmh sas kai ti xrhsimopoieite eseis.

Maxes etairiwn Intel%20vs%20amdMaxes etairiwn Cfire
free music


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Κυρ Φεβ 03, 2008 11:52 am, 1 φορά
Enzo
Enzo
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Maxes etairiwn Empty Απ: Maxes etairiwn

Δημοσίευση  Giorgos3924 Σαβ Φεβ 02, 2008 12:05 pm

Η μάχη μεταξί των δύο εταιριών INTEL VS AMD κρατάει χρόνια...

Τον τελευταίο καιρό η AMD έχει κάνει μεγάλη πρόοδο σε σημείο να φτάσει τα όρια του επιπέδου της INTEL!
Οφείλω να πώ οτι εντυπωσιάστηκα απο αυτήν τη πρόοδο αλλα ποτέ δεν ξεχνω την μεγαλύτερη κατασκευάστρια εταιρία επεξεργαστών στον κόσμο που όσο και να περάσουν τα χρόνια πάντα θα είναι ένα βήμα μπροστά στην τεχνολογία.

Έχω προτειμίσει την INTEL για δεύτερη φορά.
Άν και δεν έχω δουλέψει ποτέ σε ηλεκτρονικό υπολογιστή με επεξεργαστή της AMD, η INTEL δεν με έχει απογοητέυσει!
Βέβαια, μη ξεχνάμε οτι, οι 7 στους 10 υπολογιστές δουλεύουν με επεξεργαστή της INTEL.
Στο παρελθόν είχα ακούσει οτι η AMD εξαγώρασε την ATI με στόχο τις "στοίβες" των δισεκατομμυρίων δολλαρίων, κάτι που -κατα την άποψη μου- σημαίνει οτι η συγκεκριμένη εταιρία (AMD) σε κάπου υστερεί...


Τα τελευταία χρόνια άλλη μια παρόμοια σύγκρουση επιδόσεων και επιπέδου έχει ξεσπάσει μεταξί των εταιριών nVidia και ATI!
Εγώ προσωπικά είμαι οπαδός της nVidia γιατί παρομοίως με τον επεξεργαστή έχω εκτιμήσει την nVidia 2 φορές και έχω μίνει έκπληκτος απο τις επιδόσεις της...
Τα στατιστικά στοιχεία μας δίχνουν οτι και πάλι η nVidia προηγείται της ATI.
Τα chipsets της εταιρίας έχουν πάρει την πρώτη θέση σε σχεδόν όλες τις κατασκευάστριες εταιρίες καρτών γραφικών!
Έπεται η ATI
Εξού και οι υψηλές τιμές των καρτών γραφικών που κατασκευάζονται με τα chipsets της nVidia!
Giorgos3924
Giorgos3924
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2008
Ηλικία : 33

https://greekdownloadz.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Maxes etairiwn Empty Απ: Maxes etairiwn

Δημοσίευση  Giorgos3924 Σαβ Φεβ 02, 2008 2:35 pm

Κι εδώ μερικά αποδεικτικά στοιχεία για την ποιότητα της INTEL.
Σύγκριση αποδόσεων επεξεργαστών AMD & INTEL στο Quake 4

Link:
AMD VS INTEL
Giorgos3924
Giorgos3924
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2008
Ηλικία : 33

https://greekdownloadz.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης